Kuře na paprice

Ingredience (2 porce):

- VERO kuřecí vývar s nudlemi

- 150g kuřecích prsou

- 50g jarní cibulky

- 50g kokosového mléka

- 1 lžíce olivového oleje

- červená paprika (mletá)

- chilli

- sůl

- zelený pepř (mletý)

Doba přípravy:

45 minut

Postup:

V rozpáleném hrnci osmahneme na lžíci olivového oleje kuřecí prsa, která okořeníme zeleným pepřem a lehce osolíme - solíme skutečně jen málo, protože na konci budeme přidávat VERO kuřecí vývar s nudlemi, který nám pokrm dosolí.

Kuře na papriceKuře na paprice

Po chvilce restování k masu přidáme nasekanou jarní cibulku a společně ještě restujeme dokud nebude cibulka měkká. Poté maso vyjmeme z hrnce a cibulku zasypeme mletou červenou paprikou, případně dle chuti trochou mletého chilli. Společně zlehka orestujeme, ale pozor, aby nám paprika nezhořkla.

Kuře na papriceKuře na paprice

Maso vrátíme zpět do hrnce, promícháme s cibulkou a zalijeme studenou vodou. Přivedeme k varu a poté necháme zvolna vařit 30minut. Poté maso opět vyjmeme z hrnce a dáme si ho stranou.

Kuře na papriceKuře na paprice

Do vzniklé omáčky přidáme kokosové mléko a 5 minut povaříme. Poté do přidáme VERO kuřecí vývar s nudlemi a celou směs rozmixujeme.

Kuře na paprice

Nyní můžeme vrátit maso zpět do omáčky a společně krátce povaříme.

Kuře na paprice

TIP: Tento recept je důkazem toho, že i během diety můžete jíst společně se zbytkem rodiny. Podle tohoto receptu totiž můžete připravovat jídlo pro celou rodinu, jen si v samém závěru přípravy odeberete 2 porce pro sebe a do připravené směsi přimícháte VERO kuřecí vývar s nudlemi. Zbytku rodiny jejich část rozmixujete a dochutíte kokosovým mlékem nebo smetanou, případně dosolíte (základ omáčky pro vás musí být méně solený, protože přidáte další sůl obsaženou ve VERO kuřecím vývaru.

TIP: Jestli se bojíte, že kuřecí prsa budou suchá, můžete je nahradit vykoštěnými kuřecími stehny bez kůže.

TIP: Před rozmixováním směsi si z omáčky vyndejte kromě masa i trochu cibulky, kterou si rozmixování vrátíte i s masem zpět do omáčky.