O dietě

Co je proteinová dieta?

Proteinová dieta je hubnutí založené na ketóze. Tu poprvé popsal profesor harvardské univerzity George L. Blackburn již v roce 1974 na základě dlouholetých výzkumů metabolizmu tuků. Rok poté byla proteinová (jinak také keto) dieta uvedena do praxe v Severní Americe, kde se těší obrovské oblibě dodnes. Je to zejména díky její bezpečnosti a rychlým úbytkům nahromaděného tuku v těle, které jsou viditelné již po 10 dnech od začátku diety.

Chcete taky efektivně spálit nahromaděné tuky, ale nejdříve byste VERO jídla rádi ochutnali? Objednejte si náš

ZKUŠEBNÍ BALÍČEK - jen 275 Kč


Co je ketóza?

O_proteinove_diete

Ketóza je tělu přirozený stav, při kterém vlivem nedostatku sacharidů v potravě začne tělo produkovat ketony. Ty tak nahradí glukózu jako zdroj energie. Produkce ketonů začíná několik dní po vyřazení sacharidů z jídelníčku. Pomalu se začínají vyčerpávat zásoby glykogenu a tělo začíná vytvářet ketony z tuků. Do tohoto stavu se tělo dostane během 2 až 3 dní.


Jaký je princip diety VERO?

Dietní program VERO je založený na zvýšeném příjmu kvalitních a pro tělo snadno stravitelných bílkovin (proteinů), které nezatěžují trávicí systém jako například nadměrná konzumace masa. Tyto bílkoviny zároveň slouží jako stavební prvek svalů a chrání tělo před jejich ztrátou. Díky souběžnému snížení příjmu sacharidů na minimum dostane VERO diet vaše tělo do ketózy. To znamená, že začne používat jako zdroj energie uložené tukové zásoby. Proto není při této dietě nutná žádná náročná fyzická aktivita. Na druhou stranu, když přidáte lehký pohyb (např. pravidelnou rychlou chůzi), výsledek hubnutí podstatně urychlíte.

Proteinová VERO diet je proto jedinečný způsob, jak během krátké doby (v řádu týdnů) spálit tuky, nikoliv svaly.

Nechte si od nás spočítat VERO dietní plán přímo na míru:

DIETNÍ PLÁN NA MÍRU


Dietní plány VERO se dělí do 3 fází:

1. fáze: tato fáze je ve všech našich programech nejdelší a dochází v ní k největšímu úbytku uložených tuků.

2. fáze: v této fázi vyřadíte ze svého jídelníčku jedno VERO jídlo denně (oběd) a nahradíte ho běžným zdravým jídlem s minimem sacharidů. Vaše tělo tak zůstane stále v ketóze a bude dále spalovat uložené tuky.

3. fáze: tato fáze má za úkol, abyste plynule přešli k běžnému zdravému stravování a začali své tělo pomalu zvykat na příjem sacharidů (samozřejmě ideálně v omezené míře).


Nedochází k jo-jo efektu?

Hlavními spalovači tuků v těle jsou svaly. Při běžných redukčních dietách, které jsou založené na sníženém energetickém příjmu (tedy na konzumaci menších porcí) nebo na omezení přísunu bílkovin, dochází ke ztrátě svalové hmoty. Vaše váha proto sice zřejmě klesne, ale centimetry neubydou. Jakmile se člověk po takové redukční dietě vrátí k původnímu stravování, začne jeho tělo opět ukládat tuky a cukry ze stravy v podobě tukových zásob, protože nemá dost svalů na to, aby veškerou přijatou energii z jídla beze zbytku spálilo. U takových typů diet potom dochází k jo-jo efektu právě z důvodu ztráty svalů.

Proto je příjem bílkovin pro hubnutí nesmírně důležitý. Bílkovinová (proteinová) dieta VERO pravidelně zásobuje tělo bílkovinami, které ochrání svaly, a díky ketóze spálí uložený tuk. Proto při VERO diet nedochází k jo-jo efektu.

Chcete si nejdříve vyzkoušet chuť našich proteinových jídel? Neváhejte a objednejte si VERO

ZKUŠEBNÍ BALÍČEK - jen za 275 Kč