Aleš z VERO, 35 let / za 12 týdnů váha jako ve 20-ti

Dlouho jsem si to nechtěl přiznat, ale v posledních letech jsem bojoval s obezitou... Ano, je potřeba si to přiznat a čísla mluvila jasně - 96,6kg živé váhy při výšce 173cm není pro tělo nic dobrého. S rostoucí váhou jsem začal bojovat někdy kolem roku 2002, v té době jsem si užíval života plnými doušky. Ano, plnými doušky 12°-ti stupňového kvasnicového piva a tučného jídla, které bylo potřeba tím pivem "trochu" zapít. Výsledek byl takový, že jsem během 2 let doslova nakvasil o 15kg. V následujících letech jsem sice pití piva i tučné omezil, ale přesto jsem se postupem přiblížil k hranici 100kg.

Chcete zhubnout jako Aleš? Nechte si spočítat svůj

dietní plán na míru

Aleš předAleš po

Můj pohled na svět se změnil ve chvíli, kdy přišly na svět naše děti, nejdříve dcerka VEROnika a po dvou letech ještě kluk jako buk Vojta. Po narození syna jsem se rozhodl začít se sportem, začal jsem tedy běhat. Výsledek byl super v tom, že jsem po 8-mi měsíčním tréninku uběhl 10km při Pražském marathonu za super čas 54:35, ale vliv na váhu a můj "ozdobný tukový prstenec", jak jsem svou pneumatiku v té době nazýval, byl minimální. Jelikož běhání bylo poměrně časově náročné a já se chtěl více věnovat dětem, tak jsem s ním nakonec skončil.

Děti dál rostly, začaly běhat a já jsem zjistil, že jim přestávám stačit. Jestliže 4-leté dítě vyběhne ve školce po schodech do druhého patra jako nic a vy se přitom zadýcháte, tak je asi něco špatně... Z předešlé zkušenosti s běháním jsem již věděl, že redukce váhy je z 80% o stravě. Sportem si pouze doladíte postavu a zlepšíte fyzickou kondici. Jelikož jsem tvor netrpělivý a výsledek chci vidět hned, nikoliv za 1,5 - 2 roky, řešil jsem, jak rychle spálit tuk - výsledkem hledání byla proteinová dieta.

Začátek diety byl vážně fofr, za první 4-týdny jsem pomocí VERO diety zhubl tolik, že jsem musel pásek od kalhot zkrátit o 10cm! Můj plán byl však mnohem ambicióznější, a to moje váha z roku 2002. Konečný výsledek po absolvování 12-ti týdenního program VERO 12 sice nebyl až takový jako můj plán, ale i tak jsem zhubl pořádnou porci tuku. A hlavně si myslím, že mít o další kila méně by už bylo až moc ;-)