Aleš, 35 let / za 12 týdnů váha jako ve 20-ti

Chcete zhubnout jako Aleš? Nechte si spočítat svůj

dietní plán na míru

Dlouho jsem si to nechtěl přiznat, ale v posledních letech jsem bojoval s obezitou... Ano, je potřeba si to přiznat a čísla mluvila jasně - 96,6kg živé váhy při výšce 173cm není pro tělo nic dobrého. S rostoucí váhou jsem začal bojovat někdy kolem roku 2002, v té době jsem si užíval života plnými doušky. Ano, plnými doušky 12°-ti stupňového kvasnicového piva a tučného jídla, které bylo potřeba tím pivem "trochu" zapít. Výsledek byl takový, že jsem během 2 let doslova nakvasil o 15kg. V následujících letech jsem sice pití piva i tučné omezil, ale přesto jsem se postupem přiblížil k hranici 100kg.

Aleš předAleš po

Můj pohled na svět se změnil ve chvíli, kdy přišly na svět naše děti, nejdříve dcerka VEROnika a po dvou letech ještě kluk jako buk Vojta. Po narození syna jsem se rozhodl začít se sportem, začal jsem tedy běhat. Výsledek byl super v tom, že jsem po 8-mi měsíčním tréninku uběhl 10km při Pražském marathonu za super čas 54:35, ale vliv na váhu a můj "ozdobný tukový prstenec", jak jsem svou pneumatiku v té době nazýval, byl minimální. Jelikož běhání bylo poměrně časově náročné a já se chtěl více věnovat dětem, tak jsem s ním nakonec skončil.

Děti dál rostly, začaly běhat a já jsem zjistil, že jim přestávám stačit. Jestliže 4-leté dítě vyběhne ve školce po schodech do druhého patra jako nic a vy se přitom zadýcháte, tak je asi něco špatně... Z předešlé zkušenosti s běháním jsem již věděl, že redukce váhy je z 80% o stravě. Sportem si pouze doladíte postavu a zlepšíte fyzickou kondici. Jelikož jsem tvor netrpělivý a výsledek chci vidět hned, nikoliv za 1,5 - 2 roky, řešil jsem, jak rychle spálit tuk - výsledkem hledání byla proteinová dieta.

Začátek diety byl vážně fofr, za první 4-týdny jsem pomocí VERO diety zhubl tolik, že jsem musel pásek od kalhot zkrátit o 10cm! Můj plán byl však mnohem ambicióznější, a to moje váha z roku 2002. Konečný výsledek po absolvování 12-ti týdenního program VERO 12 sice nebyl až takový jako můj plán, ale i tak jsem zhubl pořádnou porci tuku. A hlavně si myslím, že mít o další kila méně by už bylo až moc ;-)