Hovězí muffiny

Ingredience (2 porce):

- 200g mletého hovězího masa (nikoliv míchané, ale pouze hovězí)

- 50g mozzarelly (light)

- 50g kuřecí nebo krůtí šunky

- 50g špenátu

- 50g hlívy ústřičné

- 30g Grana Padano

- 2 vaječné bílky

- 1 lžička olivového oleje

- chilli

- sůl

- zelený pepř (mletý)

- 6 forem na muffiny

Doba přípravy:

45 minut

Postup:

Do misky vložíme vychlazené mleté hovězí, které okořeníme solí, zeleným pepřem, případně trochou chilli a zakápneme lžičkou olivového oleje. Směs důkladně promícháme a naplníme s ní formy na muffiny tak, aby směs tvořila venkovní krustu.

Hovězí muffinyHovězí muffiny

Do takto připravených forem vložíme šunku nakrájenou na kostičky a z lehka jí vmáčkneme do masové směsi. Poté formy zalijeme vyšlehanými vajenými bílky. Do bílků následně vložíme nasekaný špenát, mozzarellu a hlívu, které do bílků postupně zapracujeme vidličkou.

Hovězí muffinyHovězí muffiny

Před vložením do trouby muffiny z lehka posypeme nastrouhaným sýrem Grana Padano nebo podobným. Případně můžeme lehce posypat chilli.

Pečeme v troubě rozpálené na 180°C přibližně 25 - 30 minut. Ke konci můžeme na 2 minuty zapnout gril, aby byl sýr zlatavý.

Hovězí muffinyHovězí muffiny

Hovězí muffiny můžete podávat se salátem z římského salátu, špenátu a polníčku ochuceným olivovým olejem se solí a pepřem. Případně můžete mít i samotné.

Hovězí muffiny

TIP: Náplň můžete měnit dle povolené zeleniny pro fázi diety, ve které se zrovna nacházíte.

TIP: Hovězí muffiny lze podávat i studené, nebojte se je tedy připravit den předem a vzít si je jako svačinu do práce - věřte, že kolegové vám budou vaše hubnutí s VERO jen závidět.